Trzy tygodnie temu wzięłam pod lupę teledyski, w których pojawia się Vespa. Dziś postanowiłam przedstawić Wam 10 filmów, gdzie ważną lub też mniej ważną rolę odgrywa ten właśnie skuter. Oczywiście filmów, w których możemy zobaczyć Vespę, jest na pewno kilkaset, ja jednak postanowiłam skupić się na tych, które utkwiły mi z jakiegoś względu w pamięci. Co prawda nie wszystkie filmy są godne polecenia, a w niektórych z nich jedyną przykuwającą uwagę sceną jest właśnie ta z Vespą. Zapraszam do dalszej części wpisu!

 

 

1. Rzymskie Wakacje

Każdemu vespiarzowi po rzuceniu hasła „Vespa w filmie” w głowie ukazuje się obraz Audrey Hepburn jadącej wraz z Gregorem Peck’iem na Vespie 125. Film powstał w 1953 roku i zebrał wiele nagród, a jego reżyserem jest William Wyler. Film opowiada o księżniczce Annie, która spędza wakacje w Rzymie wraz z dziennikarzem Joe’m, który jest jedyną osobą znającą tożsamość księżniczki. Podczas tej właśnie wycieczki, Anna spontanicznie wskakuje na Vespę, podbijając tym samym serca całego świata aż do dnia dzisiejszego. Nie trzeba być fanem Vespy, aby dobrze kojarzyć tą właśnie scenę. Budzi ona tyle pozytywnych emocji, że trudno wyprzeć ją z pamięci!

 

2. Alfie

Film z 2004 roku wyreżyserowany przezCharles’a Shyer’a. Alfie (Jude Law) to typowy łamacz damskich serc, który co nocy śpi w innym łóżku – bynajmniej nie swoim. Kobiety wzdychają na jego widok, dlatego też bohater ma w czym wybierać. Nie ma się co dziwić – Alfie porusza się po ulicach w modnym garniturze na niebiesko-białej Vespie 150 Sprint. Panowie, oto przepis na sukces! ;-)

 

3. American Pie

Ten film widział prawie każdy i raczej nie trzeba go przedstawiać – pierwsza część serii American Pie w reżyserii Chris’a & Paul’a Weitz ukazała się w 1999 roku.Każdy z nas kojarzyć musi także postać Paula Fincha (Eddie Kaye Thomas), który zakochany był w mamie Stiflera. Na samym początku filmu, kiedy poznajemy bohatera, jedzie on na błękitnej Vespie 125 na „spotkanie swoich marzeń”.

 

4. Big Love

Okazuje się, że nawet w polskim filmie możemy odnaleźć Vespę. Przykładem jest film „Big Love” reżyserii Barbary Białowąs, który ukazał się w 2012 roku. Opowiada o toksycznej miłości szesnastoletniej dziewczyny (Aleksandra Hamkało) i starszego od niej o 8 lat mężczyzny (Antoni Pawlicki). Podczas trwania filmu, bohaterka rozpoczyna związek ze swoim kolegą z zespołu, który poruszał się na czarnej Vespie.

 

5. Córka Prezydenta

„Córka Prezydenta” to film reżyseriiAndy’iego Cadiff’a, który ukazał się w 2004 roku. Opis filmu znajduje się w jego tytule – opowiada on o córce prezydenta, która pragnie żyć jak każda inna nastolatka, bez przymusu chodzenia na imprezy w towarzystwie ochroniarzy i lokalizowania jej miejsca pobytu przez telefon komórkowy. W końcu bohaterka postanawia uciec od śledzących jej każdy krok bodyguardów, wskakując na tylne siedzenie Vespy LX nieznajomemu chłopakowi. Cóż… wiedziała, gdzie szukać pomocy ;-) Główną rolę w filmie odgrywa Mandy Moore. Nie jest to jej pierwszy kontakt z Vespą, bowiem w starszym poście pisałam o teledysku artystki do piosenki „Candy” z 1999 roku, w którym wykorzystany został motyw ów skutera.

 

6. Katakumby

Katakumby to horror (tak ta bajka została nazwana, serio?) powstały w 2007 roku, wyreżyserowany przezTomm’a Coker’a oraz David’a Elliot’a. Opowiada o Victorii, która postanawia odwiedzić w Paryżu swoją szaloną siostrę. Dziewczyny zamierzają wybrać się na imprezę w paryskich katakumbach, o których krążą mrożące krew w żyłach legendy. Kiedy Victoria gubi się w korytarzach podziemi, zaczyna mieć wrażenie, że śledzi ją jakieś tajemnicze monstrum. Szczerze? O wiele bardziej bałam się wilków z Akademii Pana Kleksa niż tego „potwora”. Film nie nadający się totalnie do polecenia i ma jedynie dwa plusy. Pierwszy – w filmie gra Pink, która budzi moją ogromną sympatię, a drugi – piosenkarka na początku filmu porusza się po ulicach Paryża na czerwonej Vespie ET.

 

7. Powiedz Tak

Komedia romantyczna z 2001 roku w reżyserii Adam’a Shankman’a. W roli głównej wystąpiła Jennifer Lopez, która zakochuje się w mężczyźnie, któremu organizuje ślub z inną kobietą. W końcowej scenie (uwaga, mały spojler!) wybranek serca kobiety rzuca się w pościg za nią na czerwonej Vespie ET, która z tyłu ma napis „Just Married”.

 

8. Twarda Laska

Film ten postał w 2001 roku, a wyreżyserowany został przez Dennis’a Dugan’a. Opowiada o dwóch kumplach, którzy usiłują uratować swojego zdominowanego przez narzeczoną kolegę przed ślubem z niewłaściwą osobą. Główny bohater (Jason Biggs) znajduje się w naprawdę tragicznej sytuacji, jednak ma jeden powód do radości- czerwoną Vespę Rally. Wprawdzie pod koniec filmu ulega ona małej kolizji, ale miejmy nadzieję, że nic poważnego jej się nie stało.

 

9. Wredne dziewczyny 2

Film ten ukazał się w 2011 roku i jest drugą częścią słynnej komedii z Lindsay Lohan. Wredne Dziewczyny 2, reżyseriiMelanie Mayron, opowiada o nastolatkach, które rywalizują między sobą o popularność w szkole. Główna bohaterka (Meaghan Martin) jest typową chłopczycą lubiącą majstrować z tatą przy samochodach i wolącą uczęszczać na zajęcia dodatkowe z techniki niż warsztaty teatralne. Motyw Vespy widzimy już w czołówce filmu, bowiem przez praktycznie cały czas trwania filmu nastolatka wszędzie poruszać się będzie na czerwonej Vespie.

 

10. Zabawy z piłką

Film ten miał swoją premierę w 2004 roku, a wyreżyserowany został przez Rawson’a Marshall’a Thurber’a. Opowiada o pracownikach zadłużonej siłowni, którzy postanawiają wyjść z długów dzięki wygranej w turnieju gry w zbijaka. Przeciwnikiem zawodników jest zakochany w sobie właściciel konkurencyjnej siłowni (Ben Stiller), który robi wszystko, aby przeszkodzić swojemu rywalowi. W jednej ze scen ów bohater odjeżdża jako pasażer na błękitnej Vespie ET.

 

To tyle z vespowych aktorów, które dla Was przygotowałam. Do usłyszenia!

Źródło: blog Marty

2012 © mixed by sid for all vespas freaks
"; } ?>